szkoła retuszu. jak to się zaczęło?

Był rok 2012. Prowadząc studio retuszu coraz częściej dostawaliśmy prośby o prowadzenie warsztatów. Uznaliśmy, że brak na rynku cyklicznych i sprawdzonych warsztatów retuszu zdjęć, które będą wartościowe zarówno dla hobbystów, jak i profesjonalistów. W 2012 roku zaczęliśmy organizować pierwsze warsztaty retuszu high-end.

dlaczego wybrać szkołę retuszu?

Mamy świetnych prowadzących którzy na codzień pracują przy kampaniach reklamowych. Praktycy, którzy znają teorię, a także mają doświadczenie i znają trendy i wymagania rynku.

Uczymy tylko najlepszych, sprawdzonych technik i właściwego ich użycia. Propagujemy retusz jako element postprodukcji zdjęć, który wydobywa, podkreśla i uszlachetnia piękno fotografii. Stanowcze NIE mówimy destrukcyjnej postprodukcji, której efektem jest plastik i wypaczony obraz retuszu.

Poznaj naszych prowadzących

Współzałożyciel Szkoły Retuszu. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy dla międzynarodowych marek. Zdjęcia nad którymi pracował były publikowane m.in. w Harper’s Bazaar, K MAG, Gala, Fashion Magazine, Elle oraz wielu innych. Współpracował z takimi fotografami, jak: Weronika Kosińska, Lukasz Pukowiec, Lukasz Brzeskiewicz, Maciej Bernas czy Aldona Karczmarczyk. (www.behance.net/dawidzadlo)
Prowadzi warsztaty z retuszu high-end beauty/fashion/portret oral retuszu dla początkująych.

Pracuje jako profesjonalny retuszer w studiu post-produkcji cyfrowej (m.in. dla marek Gucci, Cubus, Reporter Young), z zawodu fotograf i pedagog. Doświadczony instruktor, prowadził dziesiątki kursów z post-produkcji cyfrowej i praktycznej obsługi programu Photoshop. Pracował zarówno w obsłudze reklamy internetowej, jak i w produkcji, w tym na planach zdjęciowych. Wieloletni dziennikarz serwisów o tematyce gier video. Maniak amerykańskiego kina akcji i gier video, prywatnie nerd.
Prowadzi warsztaty z retuszu reklamowego i podstaw fotomontażu oraz podstaw photoshopa.

Fotograf i producent wystaw fotograficznych. Ekspert od przetwarzania obrazu i druku fotografii. Prowadzi sklep fotopapiery.pl
Wykonuje projekty graficzne i fotograficzne. Wyróżniany wielokrotnie za prywatne projekty artystyczne i zdjęcia, m.in. przez World Photography Award, Nagrodą British Council oraz nagrodzony przez NCK.
Prowadzi warsztaty z zarządzania kolorem i przygotowania do druku oraz Adobe Lightrooma.

Fotograf i retuszer z wieloletnim doświadczeniem. Jest perfekcjonistą – w zdjęciach dba o każdy detal oraz idealną kompozycję. Jego wiedzę oraz umiejętności zweryfikowały wygrane konkursy i sukcesy w branży foto/video na arenie międzynarodowej. Nie istnieją dla niego rzeczy niemożliwe i jak sam mówi: „Tylko my kreujemy naszą rzeczywistość” – w jego wypadku poprzez soczewkę obiektywu. Uwielbia dzielić się swoją wiedzą i przekazywać ją dalej w sposób łatwy i przyjemny.
Jego portfolio znajdziesz na adamduraj.pl
Prowadzi warsztaty z Capture One.

Czarodziej komunikacji marketingowej, wieloletni praktyk z doświadczeniem w pracy dla różnych branż, m.in. finansowej, ochrony środowiska, wydawniczej. Dba o marketing Szkoły Retuszu. Jako niezależny konsultant doradza przedsiębiorcom w działaniach marketingowych. Fan Harrego Pottera, G.G. Marqueza, Woody Allena oraz Garrego Vaynerchuka. Współzałożyciel Szkoły Retuszu.

Przeczytaj, co o warsztatach piszą ich uczestnicy:

Średnia ocen z ankiet powarsztatowych to 4,8. Uczestnicy cenią zwłaszcza wiedzę prowadzących i umiejętność jej przekazania oraz miłą atmosferę podczas warsztatów.

W warsztatach prowadzonych przez Szkołę Retuszu uczestniczyłam już kilkakrotnie, za każdym razem w pełni usatysfakcjonowania poziomem oraz sposobem przekazywania wiedzy przez Panów prowadzących – toteż polecam i cieszę się,że tego typu centrum szkoleniowe powstało w Krakowie.
Dodam jeszcze, iż w utrwalaniu zdobytych wiadomości bardzo pomocne są filmiki z danego kursu udostępnianie później uczestnikom na prywatnym kanale YouTube.

Marta

Wielkie dzięki za bardzo dobrze zorganizowane warsztaty! Prowadzący Łukasz ma naprawdę dar i cierpliwość do prowadzenia warsztatów i robi to świetnie!

Jacek

Polecam, warsztaty retuszu high end były pierwszą przygodą w tym miejscu. Całość ułożona w jeden ciekawy przekaz.. dzięki

Rafał

Bardzo dziękuję za profesjonalnie przygotowane zajęcia z retuszu reklamowego i fotomontażu. Jako uczestnik śmiało mogę polecić ta szkole i powiedzieć ze to byly bardzo dobrze wydane pieniądze.

Ada

Rewelacja! Mega dużo się nauczyłam, w końcu dowiedziałam się, w którym momencie popełniam błędy. Dawid tłumaczy wszystko jasno i zrozumiale. Takie warsztaty są warte każdych pieniędzy bo to ogromna wiedza podana na talerzu, trzeba tylko chcieć z niej skorzystać! Polecam każdemu kto na poważnie myśli o poprawieniu jakości swoich zdjęć i oczywiście zdaje sobie sprawę, że nigdy samo się nic nie robi i trzeba czasu i ogromu pracy żeby otrzymać zamierzone efekty

Patrycja

Uczestniczyłem w warsztatach „retuszu reklamowego produktu”. Warsztaty poprowadzone bardzo profesjonalnie przez pana Łukasza Kendrynę. Było merytorycznie, a praktyka została poparta teorią. Nie zaskoczyło go żadne pytanie uczestników. Ciężko mi oceniać, czy szkolenie było przeznaczone dla początkujących, średnio- czy też zaawansowanych uczestników, ponieważ żaden z tych umownych poziomów nie jest nigdzie zdefiniowany 🙂 Według mnie, użytkownika Photoshopa z kilkuletnim doświadczeniem, było na naprawdę dobrym poziomie i część tematów/narzędzi/rozwiązań była mi już znana, część była dla mnie nowa ale łatwa do przyswojenia w ciągu kilku minut (i BARDZO pomocna w codziennej pracy od zaraz). W przypadku kilku przedstawionych rozwiązań, abym był w stanie je sprawnie stosować, będę musiał się jeszcze nieco podszkolić już we własnym zakresie, poćwiczyć na spokojnie w domu.
Z pewnością mogę przyznać, że były to bardzo dobrze zainwestowane w siebie pieniądze.
PS: Bardzo pomocnym rozwiązaniem jest udostępnione dzień później szkolenie, w postaci ponad 7h filmu na youtube (wyłącznie uczestnikom danego szkolenia). Bardzo dobry pomysł.

Maciej

Dziekuję za szkolenie. Jestem pod dużym wrażeniem, będę Was polecał, gdyż spotkanie było w miłej atmosferze i bardzo merytoryczne. Szczególnie przypadł mi do gustu sposób przekazywania wiedzy przez Dawida.

Paweł

Wiele się dziś nauczyłam, a co ważne – tego czego chciałam się dowiedzieć na dzisiejszych warsztatach.
Kasia
zastanawiasz się, które warsztaty wybrać? masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Porozmawiamy i doradzimy, które warsztaty będą dla Ciebie najlepsze.

najbliższe warsztaty
retusz reklamowy produktu
  • Styczeń 13, 2018
  • 10:00 to 18:00
  • Kraków oraz online
Retusz High-end beauty/fashion/portret
  • Styczeń 20, 2018
  • 10:00 to 17:00
  • Kraków
marketing internetowy w branży fotograficznej
  • Styczeń 21, 2018
  • 10:00 to 17:00
  • Kraków oraz online

Szkoliliśmy pracowników m.in.:

chcesz lepiej retuszować zdjęcia? Warsztaty, które pomogą Ci osiągnąć cel.