Retusz zdjęć

Retusz zdjęć jest powszechnie stosowaną praktyką nie tylko w przypadku zdjęć beauty i fashion. Choć rzeczywiście w tych dwóch dziedzinach bez ingerencji retuszera się nie obejdzie, obróbka zdjęć jest często niezbędna przy zdjęciach reporterskich, okazjonalnych, portretach, czyli wszędzie tam, gdzie liczy się nie tyle realizm, co estetyczny efekt końcowy. Wbrew pozorom, profesjonalny retusz zdjęć niejednokrotnie pozwala uzyskać bardzo naturalne rezultaty, nawet gdy materiał wyjściowy trąci sztucznością. Retusz zdjęć to umiejętność, którą bezwzględnie powinien posiąść każdy profesjonalny fotograf (prasowy, portrecista, weselny, itd.), by móc w procesie postprodukcji wydobyć cały potencjał zdjęcia i unikać ingerencji, które rzucają się w oczy odbiorców. Takich zasad uczymy na warsztatach retuszu zdjęć w Krakowie.

Profesjonalne retuszowanie zdjęć nie jest zajęciem ani łatwym, ani szybkim – dojście do perfekcji wymaga zapoznania się z teoretycznymi zasadami, a następnie wielu godzin praktyki. Do poszczególnych rozwiązań trzeba dojść samodzielnie. Aby to jednak osiągnąć, należy wiedzieć, z czego wybierać i w jakim kierunku podążać. Jest jeden skuteczny sposób, by poznać podstawy retuszu zdjęć – warsztaty.

Kurs organizowany przez KreskiCorp ma na celu zapoznanie uczestników z profesjonalnym retuszem zdjęć krok po kroku. Oznacza to, że kursanci zdobędą podstawy teoretyczne, a uzyskaną wiedzę będą mogli sprawdzić w praktyce, pracując na programach do retuszowania zdjęć, pod okiem doświadczonego szkoleniowca.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać zasady profesjonalnej obróbki i retuszu zdjęć – cennik dostępny na naszej stronie.

[contact-form-7 404 "Not Found"]
58e837df6d77729a9e1852b05f8d4f02831744ac